Przejdź do treści

Fatima – Odrzucone Przesłanie, E-book

Wstęp
Fatima jest darem Naszej Matki Najświętszej Maryi Panny na nasze czasy. To praktyczny plan jak żyć w czasach wszechobecnego bardziej niż kiedykolwiek zła, grzechu i cierpienia. Dar i obietnica Nieba dla tych, którzy podejmą to koło ratunkowe dla świata.
Ale nie wystarczy posłuchać, ani nawet tylko zrozumieć i przytaknąć. Trzeba ten plan zastosować w praktyce. Dokładnie tak jak mówi Matka Boża.

POBIERZ  e-book

Maryja przychodzi aby nas ratować. Można Jej nie słuchać, i myśleć, oraz robić po swojemu; bo wiemy lepiej, bo nie mamy czasu albo sił…
Jednak trzeba jeszcze raz siebie zapytać: czy na pewno?
A jeśli odmówimy, to czy wtedy mamy prawo prosić Ją jeszcze o cokolwiek?!

Przedstawiamy serię tekstów opublikowanych na stronie niewolnikMaryi.com zawierających treść przesłania Matki Bożej, wraz z naszymi refleksjami. Bez skrzywień i interpretacji modernistycznych. Zachęcamy do poznawania przesłania Matki Bożej, krok po kroku razem z nami. Od początku, aby zobaczyć co przeoczyliśmy, czego nie rozumiemy; a najważniejsze: co musimy zrobić.
Na końcu publikujemy dwa teksty z 1946 roku dla przedstawienia, jak już wtedy, niecałe 30 lat po objawieniach Matki Bożej, wielką wagę miały dla katolików Jej orędzia. Mimo tego nie posłuchaliśmy naszej Matki, co, jak wykażą nasze rozważania i wnioski, jeszcze tragiczniej odzwierciedla się w naszych czasach.

Agnieszka Szaroleta

POBIERZ  e-book


Epilog
Przesłanie fatimskie zostało praktycznie w całości odrzucone . Wiem że wielu z was się oburzy. Przecież Różaniec jest odmawiany, nabożeństwo Pierwszych Sobót jest praktykowane; niektórzy nawet twierdzą że Rosja została poświęcona. Niestety nie jest to prawdą. Nie jest prawdą, że Pius XII w 195.. dokonał poświęcenia , ponieważ nie zostało to przeprowadzone w taki sposób jak przekazała Matka Boga; a tym bardziej słów o poświęceniu świata, wypowiedzianych przez Jana Pawła II nie można tak interpretować. Wbrew temu co twierdzą niektórzy, Rosja się nie nawróciła.

Wielu ludzi źle interpretuje słowa “błędy Rosji”. Nie chodzi dosłownie o Rosję jako państwo, tylko o komunizm, którego centrum w tamtych czasach była oczywiście Rosja , ale dzisiaj komunizm dotarł aż do USA i jego duchowym, a przede wszystkim finansowym centrum są Chiny.
Trzecia tajemnica fatimska miała zostać ujawniona do 1960 roku. To nie zostało wykonane, chociaż jedna z kar jakie zapowiedziała Matka Boża – II wojna światowa -już się spełniła.
Po śmierci Piusa XII nikt już nie był zainteresowany tym, co przekazał nam Bóg. Ciemne siły modernizmu przejęły administrację Watykanu i nie dosyć, że sprzeciwiły się woli Nieba nie ujawniając jej, to zwołały bluźnierczy sobór na którym zdetronizowano Boga, a intronizowano człowieka.

POBIERZ  e-book

Przemówienie Pawła VI na zakończenie Soboru Watykańskiego II było aktem kapitulacji wobec świata.
Pan nasz Jezus Chrystus mówił, że świat nas znienawidzi i świat od tamtych czasów walczył z Kościołem. Były lata sześćdziesiąte, trwała rewolucja seksualna i tym podobne szatańskie wymysły, i ta rewolucja wdarła się w szeregi tych, którzy powinni być pasterzami Boga, a stali się pasterzami szatana.
Ogólnie znany jest fakt, że na soborze działali doradcy protestanccy i masoni . I to oni ustanowili nowy ryt mszy, który przestał być Ofiarą, a stał się protestancką ucztą odprawianą tyłem do Boga. Ale dzisiejsi katolicy wiedząc o tym twierdzą, że to nic nie zmienia. Nic nie słyszą , nic nie widzą i nic nie rozumieją. Całkowita apostazja stała się faktem.
Mamy cichą nadzieje że przeczytanie tego opracowania pomoże komuś otworzyć się na Prawdę i odrzucić herezje modernizmu. W tym wszystkie fałszywe objawienia, ponieważ Matka Boga ostatni raz przemówiła w Fatimie.

Arkadiusz Niewolski

POBIERZ  e-book

Tagi:

5 komentarzy do “Fatima – Odrzucone Przesłanie, E-book”

 1. Książka powinna skupiać się tylko na tym co zatwierdził Kościół, a mianowicie na tym co głosi dekret biskupa z 1930 roku, uznającego objawienia fatimskie: podane jest dosłownie, że uznane są jedynie objawienia, które miały miejsce od 13 maja do 13 października 1917 r.:
  „In virtue of considerations made known, and others which for reason of brevity we omit; humbly invoking the Divine Spirit and placing ourselves under the protection of the most Holy Virgin, and after hearing the opinions of our Rev. Advisors in this diocese, we hereby:

  1. Declare worthy of belief, the visions of the shepherd children in the Cova da Iria, parish of Fatima, in this diocese, from the 13th May to 13th October, 1917.”

  Sprawa późniejszych zapisków s. Łucji jest niejasna. Dopiero w drugim wydaniu swoich wspomnień (z 1937 r.), już będąc w klasztorze, s. Łucja wspomniała o objawieniach anioła w 1916 r. Niestety nie są dostępne oryginalne wydania tych wspomnień.
  Udzielenie Komunii Świętej przez Anioła (dziwne anioły to istoty niematerialne, więc jedyne wytłumaczenie to przyjęcie Komunii Świętej w wizji duchowej) oraz modlitwa, którą rzekomo przekazał dzieciom już ma wiele wersji zbliżonych do koronki s. Faustyny, wymieniając bóstwo.

  1. Dziękujemy za opinię. Naszym zdaniem tekst powinien się skupić na tym co jest zgodne z nauka katolicka. To że oficjalnie uznano tylko część (trudno w 30 roku uznać coś co było napisane później), nie znaczy że resztę należy wyrzucić na śmietnik. To co przytaczamy nie jest ani podejrzane ani przeciwne nauce katolickiej jak np w wypadku s. Faustyny..
   Natomiast udzielanie Komunii przez Anioła nie wiem czy można nazwać dziwnym. Niby dlaczego pod wpływem działania Bożego niematerialna osoba duchowa jak anioł nie może stać się widzialna dla człowieka. Rozumiemy chyba ze s. Łucja, opisywała to co widziała i tyle.
   Co do koronki to też nam wiadomo o kontrowersjach ( znamy opinie np. ks. Olewinskiego). Jeśli Pan /Pani zauważył to nie cytujemy zwrotu o bóstwie bo istnieją wydania wspomnień s. Łucji które tych słów nie zawierają. Same słowa o ofiarowaniu Ciała i Krwi nie są żadnym podejrzanym odkrywczym pojęciem nieznanym w modlitwach wcześniej. Poza tym to co się dzieje z późniejszymi wspomnieniami Łucji, co jest z nimi robione, i dlaczego to inna sprawa. Mamy też świadomość umyślnego wprowadzania fałszu i zamętu. Także co do samej osoby s. Łucji. Zapewniam że do wszelkich treści podchodzimy ostrożnie

 2. Rowniez znam i cenie opinie x. Dariusza J. Olewinskiego. Wiele sie tu od Panstwa ucze.
  Niestety, najbardziej znana wersja 'modlitwy Aniola z Fatimy’ zawiera tekst taki jak koronka s. Faustyny. Nie wiedzialam, ze sa inne wersje. Jesli jakas czesc (nieuznanych) objawien zawiera choc jedna rzecz wbrew nauce Kosciola to nie moze byc akceptowana, nieprawdaz? A wiec w tej najbardziej powszechnej postaci nie jest do zaakceptowania.
  Dziekuje rowniez Veritas Veritatis za informacje.

 3. P.S.
  Dziwne jest, ze dopiero po latach siostra Lucja przypomniala sobie o Aniolach i Komunii sw. Na pewno dzieci byly dokladnie przesluchiwane, Zapomniec,z esie widzialo Aniola? Nie zapytac doroslych o przyjecie Komunii sw. z rak Aniola?

  1. Warto przed wyciąganiem takich wniosków dokładnie wspomnienia Łucji przeczytać. Objawienie Anioła o którym mowa miało miejsce we wrześniu 1916 roku czyli 8 miesięcy przed ukazaniem się Matki Bożej. Łucja wspomina nawet o nim że „samo objawienie narzuciło tajemnicę. Było tak intymne, że nie można było w ogóle o tym mówić.” więc zrozumiałe że dorosłych o nic nie pytały. Jak się czyta te wspomnienia to widać że dzieci były w ciągłym stresie. Ani przesłuchania nie były miłe ani dzieci gadatliwe. Bardzo możliwe że po prostu nawet nie pomyślały żeby o tej wizji Anioła wspomnieć jeśli nikt o ewentualne wcześniejsze sytuacje nie pytał. Więc jak dla mnie nie ma w tym nic dziwnego . Nie podejrzewam więc żeby siostra Łucja coś „kręciła” w tych wspomnieniach (bo tak można rozumieć tą niejasność wg Veritas veritatis dlaczego Łucja pisze o tym dopiero w w drugim wydaniu wspomnień a nie w pierwszym). Ale nie ma obowiązku wierzyć w te objawienia jeśli komuś coś przeszkadza. My natomiast opisaliśmy to nie widząc w tych wspomnieniach nic niezgodnego z nauką Kościoła oraz dostrzegając spójną całość , w tym kontynuację niektórych wątków, Np o pierwszych sobotach miesiąca. Pozdrawiam. Z Panem Bogiem
   Ps. A do powstania kolejnych wspomnień Łucji przyczynił się biskup Leirii który po liście Łucji uznał że ma ona jeszcze sporo do odkrycia i istnieje potrzeba dokładnego opisania objawień. Dlatego np. wymagał aby opisywała jakiś konkretny fragment szczegółowo. Dla przykładu: wizję piekła opisała Łucja dopiero w trzecim „wspomnieniu”, a tak naprawdę oficjalnym przesłuchaniu na polecenie biskupa. Więc wniosek z tego taki że przesłuchania dzieci nie były bardzo dociekliwe, a i sama siostra Łucja i później niekoniecznie zabiegała żeby się szczegółami dzielić. Robiła to tylko na wyraźne polecenia biskupa.

Odpowiedz