Przejdź do treści

Potrójna zdrada Watykanu

6 lipca, rok po swojej wizycie w Watykanie i próbach ratowania sytuacji Kościoła w Chinach, Kard. Zen na swoim blogu napisał że „w ciągu ostatnich dwóch lat Stolica Apostolska zrobiła trzy rzeczy, które zniszczyły nasz Kościół w Chinach„:
1) Tajne porozumienie z komunistycznym reżimem w Chinach w sprawie mianowania biskupów  Nikt nie ma możliwości opowiedzieć ani za, ani przeciw. Wiadomo jedynie, że chodzi o mianowanie biskupów. Kardynał wyraża dużą wątpliwość czy Franciszek ma jakikolwiek wpływ na te nominacje.
2)  Jeszcze bardziej szkodliwe: legitymizacja siedmiu byłych „biskupów„.  Chodzi o  księży, nielegalnie „wyświęcenych” w chińskim Patriotycznym Stowarzyszeniu Katolickim, podczas gdy ci w podziemnym Kościele, którzy stawiali opór, zostali wysłani do „więzień lub obozów pracy, gdzie mogli umrzeć”.  „Siedmiu takich byłych biskupów, wspieranych przez rząd, przez wiele lat kwestionowało doktrynę i prawo Kościoła i pod kierownictwem Komunistycznej Partii Chin ciężko pracowało, aby Kościół był poddany partii. We wrześniu 2018 r. Stolica Apostolska, oprócz podpisania porozumienia, legitymizowała również siedmiu biskupów w zadziwiający sposób”
Katolickie Spojrzenie – wydarzenia,opinie
3) „Najbardziej okrutną rzeczą”nazwał  kard. Zen to co wydarzyło się w zeszłym roku: Wytycznymi duszpasterskimi” kardynał Parolin [Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej – przyp. red] zadał ostatni cios, aby zamordować Kościół w Chinach.”
Pierwszą rzeczą, którą zrobił, było uciszenie mojego głosu, po czym ukradkiem zniknęła „Komisja Kościoła w Chinach”. Następnie wysłał arcybiskupa Savio Hon na wygnaniu do Aten. (…) Zachęca ludzi z podziemia do przyłączenia się do Stowarzyszenia Patriotycznego, stając się w ten sposób członkami schizmatyckiego Kościoła, aby śpiewali pieśń Siona w klatce dla ptaków (jak hebrajscy niewolnicy nad rzekami Babilonu).”
„Zezwala rządowi na konfiskatę kościołów podziemia, uniemożliwiana kapłanom odprawiania Mszy św. w ich prywatnych domach oraz zakazuje pełnienia funkcji kościelnych i działań religijnych osobom poniżej osiemnastego roku życia.”
Biorąc pod uwagę słowa chińskego dysydenta Guo Wengui  który twierdzi, że Chińska Partia Komunistyczna „przeznacza do 2 miliardów dolarów rocznie” m.in. na kupowanie milczenia Watykanu wobec prześladowań Kościoła katolickiego w Chinach (o czym pisaliśmy TUTAJ) , rzeczywistość jest bardziej tragiczna niż ocenia kard. Zen…
 
A. Szaroleta


Żródła: oldyosef.hkdavc.com, lifesitenews.com, fot. wikipedia
Katolickie Spojrzenie – wydarzenia,opinie