Przejdź do treści

Krucjata Różańcowa o nawrócenie!

„Tak też wygłaszaj kazania o moim Psałterzu, składającym się ze stu piećdziesięciu “Pozdrowień Anielskich” i piętnastu “Ojcze nasz”, a otrzymasz obfite żniwo”.

– słowa NMP do św. Dominika

Gdyby każdy co dzień, choćby  tylko przez kwadrans, szczerze się zastanawiał nad prawdami wiecznemi,(…) a szczególnie nad gorzką Męką Boskiego Zbawiciela,rzecz pewna, że nie byłoby między nami tylu zgorszeń, i tylu próżności, tak wielkiego zbytku i tak wielkiej złości, jak wyuzdanej swawoli i takiego życia niechrześcijańskiego, jak je dzisiaj tylu ludzi prowadzi„. – Szczególnie w naszych czasach te słowa Św. Leonarda z Porto Maurizio trzeba wziąć na poważnie do serca. Kościół od zawsze nauczał że rozważanie męki Pańskiej, towarzyszenie Chrystusowi na tej drodze jest źródłem wielkich łask od Boga i oświeca naszą duszę. Zachęca do tego wielu Świętych Kościoła.  Między innymi dlatego przez 5 dni tygodnia, naszą krucjatę postanowiliśmy skoncentrować na Tajemnicach Bolesnych Różańca Świętego.

Św. Bp J. Pelczar pisał: Rozważaj codziennie, choć przez ćwierć godziny lub kilka minut, jakąś tajemnicę Męki Pańskiej. Ćwiczenie to nie wymaga głębokiej nauki, — potrzeba tylko przedstawić sobie ową tajemnicę, potem rozważać, kto to cierpi, dlaczego cierpi, jak cierpi, — rozważanie przeplatać aktami wiary, czci, miłości, żalu, wdzięczności, — a wreszcie zrobić postanowienie, że się odtąd pójdzie śladami Zbawiciela, mianowicie że się chętnie zniesie te lub ową przykrość z miłości ku Niemu.”

Poniedziałek – tajemnice radosne

Modlimy się o nawrócenie kapłanów , porzucenie przez duchowieństwo herezji modernistycznej i powrót do Świętego Kościoła Katolickiego

 

Wtorek – tajemnice bolesne 

Modlimy się nawrócenie masonów i żydów

 

Środa – tajemnice bolesne

Modlimy się o nawrócenie pogan , protestantów , muzułmanów i innych nieprzyjaciół Krzyża Świętego

 

Czwartek – tajemnice bolesne

Modlimy się o nawrócenie wszystkich modernistów , którzy odwrócili się do Boga plecami a także o nawrócenie fałszywych proroków i pseudocharyzmatykow

 

Piątek – tajemnice bolesne

Modlimy się o nawrócenie zwolenników zabijania nienarodzonych a tym samym o całkowity zakaz aborcji

 

Sobota – tajemnice bolesne

Modlimy się wynagradzając Najświętszej Maryi Pannie wszelkie zniewagi i bluźnierstwa popełniane przeciwko Jej Niepokalanemu Sercu, równocześnie prosząc o nawrócenie wszystkich którzy się  tych zniewag dopuścili.

 

Niedziela – tajemnice chwalebne

Modlimy się o nawrócenie wszystkich grzeszników  i za dusze w czyśćcu cierpiące, a w szczególności za te o których nikt nie pamięta Dziękujemy Panu Bogu i NMP za opiekę w tygodniu który minął i prośmy o pomoc w nadchodzącym.

My jako niewolnicy Maryi staramy się odmawiać cały różaniec każdego dnia i gorąco polecamy to wszystkim!

Jeżeli ktoś chce się przyłączyć do krucjaty i odmawiać nawet nie codziennie, ale raz na jakiś czas w ramach swoich możliwości prosimy o wpis w komentarzach.

Rozważania tajemnic Różańca ze starego modlitewnika:

TAJEMNICE RADOSNE
TAJEMNICE BOLESNE
TAJEMNICE CHWALEBNE

Zajrzyj : MODLITEWNIK KATOLIKA


0 komentarzy do “Krucjata Różańcowa o nawrócenie!”

 1. Pingback: Krucjata Różańcowa -Tajemnica Radosna! – Niewolnik Maryi – Tak Tak Nie Nie

 2. Pingback: Krucjata różańcowa – Część Bolesna – Niewolnik Maryi – Tak Tak Nie Nie

 3. Pingback: Krucjata różańcowa – Część Chwalebna! – Niewolnik Maryi – Tak Tak Nie Nie

 4. Pingback: Krucjata Różańcowa o nawrócenie – Część Radosna – Niewolnik Maryi – Tak Tak Nie Nie

 5. Pingback: Krucjata różańcowa o nawrócenie – Część Bolesna – Niewolnik Maryi – Tak Tak Nie Nie

 6. Pingback: Krucjata Różańcowa o nawrócenie! – Część chwalebna – Niewolnik Maryi – Tak Tak Nie Nie

 7. Pingback: Krucjata różańcowa o nawrócenie – Część Bolesna(sobota) – Niewolnik Maryi – Tak Tak Nie Nie

 8. Pingback: Do kapłanów – Nakaz nawrócenia! – Niewolnik Maryi – Tak Tak Nie Nie

  1. Jeśli Pan chce to oczywiście nie ma żadnych przeszkód. Dziękujemy za pytanie i dobrą wolę. Dla porządku dodam jednak że tajemnice światła nie są obowiązkowe, a jedynie polecane. My wychodzimy z założenia że to co było dobre setki lat nie przestaje być nagle złe. Zwłaszcza że 3 częściowy różaniec czyli tzw. Psałterz NMP (tak jest nazwany również w encyklice o różańcu papieża Piusa XI) ma swoje głębokie uzasadnienie teologiczne. O psałterzu można przeczytać tutaj: https://niewolnikmaryi.com/2019/10/04/wyklad-o-rozancu-cz-ii/ .
   Decyzje oczywiście zostawiamy Panu. Pozdrawiam. Z Panem Bogiem!

 9. Pingback: Modlitwa o ochronę rodziny przez KREW JEZUSA – Niewolnik Maryi – Tak Tak Nie Nie

 10. Pingback: Nowenna do Krwi Przenajdroższej w czasie utrapienia i plagi (z 1889 r.) – Niewolnik Maryi – Tak Tak Nie Nie

 11. Pingback: Modlitwa zanurzenia we KRWI CHRYSTUSA – Niewolnik Maryi – Tak Tak Nie Nie

Odpowiedz