Przejdź do treści

„Nie w naszym imieniu”- Dziennikarze apelują do Bidena o odrzucenie polityki prowadzącej do wojny nuklearnej z Rosją

„Pańska strategia coraz bardziej przybliża świat do wojny nuklearnej z Rosją i do kolejnej wojny światowej”.

Napisała grupa amerykańskich intelektualistów — dziennikarzy, doradców politycznych i naukowców — w podpisanym liście otwartym do prezydenta Bidena  (pełny tekst poniżej), apelując o odrzucenie polityki, która prowadzi do „intensyfikacji konfliktu z Rosją ” i która „może doprowadzić do śmierci milionów niewinnych ludzi”.

List otwarty, zatytułowany „Nie w naszym imieniu„, nawiązuje do niedawnego wniosku Bidena do Kongresu USA o przyznanie 33 miliardów dolarów z funduszy podatników na wsparcie militarne Ukrainy . „Odrzucamy Pańską eskalację tego konfliktu jako niebezpieczną  prowokację” – stwierdzają w liście.

Wśród sygnatariuszy są znane osobistości, takie jak sędzia Andrew Napolitano, filmowiec i działacz humanitarny Jason Jones, założyciele LifeSite, Steve Jalsevac i John-Henry Westen, a także redaktorzy katolickich magazynów, takich jak Crisis Magazine, Catholic Family News.

Treść listu:

Drogi Panie Prezydencie,
 

Niżej podpisani zdecydowanie i jednoznacznie wyrażają swój sprzeciw wobec Pańskiej polityki wobec Ukrainy. Pańska strategia coraz bardziej przybliża świat do wojny nuklearnej z Rosją i do kolejnej wojny światowej. Niedawno zwrócił się Pan do Kongresu o jeszcze większe fundusze na Ukrainę, aby pomóc jej w zakupie większej ilości broni na potrzeby konfliktu zbrojnego z Rosją. „Musimy więc dostarczyć broń, fundusze, amunicję (…), aby mogli kontynuować to, co robią” – powiedział Pan 28 kwietnia, prosząc o kolejne 33 miliardy dolarów z funduszy podatników na wsparcie dla Ukrainy. „Solidna pomoc wojskowa” dla Ukrainy to Pańskie określenie. Reuters doniósł, że „prezydent Joe Biden poprosił Kongres o 33 miliardy dolarów na wsparcie dla Ukrainy” i nazwał to „dramatyczną eskalacją finansowania przez USA wojny z Rosją”. W tym samym czasie, na spotkaniu NATO pod przewodnictwem USA, które odbyło się 27 kwietnia w Ramstein, Niemcy wezwały członków NATO do udzielenia Ukrainie większego wsparcia wojskowego, przy czym Niemcy obiecały wysłać 50 samobieżnych samolotów przeciwlotniczych Gepard. Odrzucamy waszą eskalację tego konfliktu jako niebezpieczną i prowokację”.

Jaka jest odpowiedź Rosji? Zaledwie kilka dni przed apelem Bidena do Kongresu, rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zareagował na zwiększone wsparcie wojskowe USA dla Ukrainy, mówiąc, że istnieje „poważne” ryzyko wojny nuklearnej w związku z konfliktem. „To jest realne. Nie należy go lekceważyć” – stwierdził.

Czy chcemy ryzykować wojnę nuklearną z Rosją z powodu regionalnego konfliktu w Europie Wschodniej?

Niezależny dziennikarz Glenn Greenwald stwierdził niedawno: „Niezależnie od tego, jakie są Twoje poglądy na moralny wymiar tej wojny, trudno zaprzeczyć, że jest to najbardziej niebezpieczny moment w polityce zagranicznej USA od dwóch dekad. Z każdym tygodniem zaangażowanie USA/NATO w wojnę rośnie, podczas gdy Rosja wyraźnie ostrzega przed wojną nuklearną. Za co?”

Niniejszym oświadczamy, że Pańska eskalacja tego konfliktu jako prezydenta Stanów Zjednoczonych nie została dokonana w naszym imieniu.

Nie działał Pan również w naszym imieniu, gdy jako wiceprezydent Stanów Zjednoczonych brał Pan udział w zamachu stanu na Ukrainie w 2014 roku, który obalił oficjalnie wybrane władze Ukrainy. W tym czasie rozmowa telefoniczna Pańskiej współpracowniczki Victorii Nuland (asystent sekretarza stanu za czasów prezydenta Baraka Obamy) ujawniła, w jaki sposób dyskutowała ona o tym, którzy przywódcy powinni wejść w skład nowego rządu na Ukrainie. Stenogram tej rozmowy ujawnił również Pański bezpośredni udział w tej ingerencji w sprawy obcego państwa narodowego. To wtrącanie się w wewnętrzne sprawy suwerennego narodu również nie odbyło się w naszym imieniu.

Wyznaczyliście tego samego urzędnika, Victorię Nuland, która obecnie pełni funkcję podsekretarza stanu ds. politycznych. Na tym stanowisku musiała ona ostatnio przyznać, że Ukraina ma laboratoria biologiczne i że Stany Zjednoczone są w nie zaangażowane oraz obawiają się, co Rosja zrobi z ich niebezpieczną zawartością, jeśli wejdzie w ich posiadanie. „Ukraina posiada biologiczne obiekty badawcze, co do których mamy obawy, że rosyjskie wojska mogą próbować przejąć nad nimi kontrolę” – powiedziała Nuland. „Pracujemy więc z Ukraińcami nad tym, jak mogą zapobiec dostaniu się tych materiałów badawczych w ręce wojsk rosyjskich w razie ich zbliżenia”. Niektóre z tych samych ukraińskich laboratoriów biologicznych są tymi, w które twój własny syn, Hunter Biden, zaledwie kilka miesięcy po przewrocie politycznym na Ukrainie pod przywództwem USA w 2014 roku, zainwestował pieniądze za pośrednictwem amerykańskiej firmy Metabiota, która współpracuje z Departamentem Obrony. Niedawno odkryto dodatkowe dowody, które skutecznie potwierdzają zaangażowanie USA w ukraińskie laboratoria biologiczne.

To dziwne i niepokojące zaangażowanie USA w laboratoria biologiczne na granicy z Rosją – z bezpośrednim udziałem Twojej własnej rodziny – nie odbywa się również w naszym imieniu.

Przypominamy też, że Stany Zjednoczone nie mają dobrej pozycji moralnej, jeśli chodzi o potępianie niesprawiedliwych wojen napastniczych. Najnowsza historia Stanów Zjednoczonych pokazuje schemat wielokrotnych inwazji militarnych na suwerenne państwa lub militarnego i taktycznego wsparcia dla takich inwazji – przede wszystkim niesprawiedliwej inwazji na Irak w 2003 roku, która pociągnęła za sobą setki tysięcy ofiar cywilnych, ale także w Afganistanie, Libii i Syrii.

W tym niebezpiecznym momencie historii Stany Zjednoczone muszą wykorzystać swoją siłę, aby stać się siłą działającą na rzecz sprawiedliwego pokoju, nakłaniając Rosję i Ukrainę do stołu negocjacyjnego w celu uzgodnienia kompromisów, które umożliwiłyby i zapewniły pokój w regionie.

Stany Zjednoczone nie powinny angażować się w politykę intensyfikacji konfliktu z Rosją, która może doprowadzić do śmierci milionów niewinnych ludzi. Skumulowane prowokacje mają poważne konsekwencje.

Nie w naszym imieniu, Panie Prezydencie”.

Petycję sprzeciwiającą się eskalacji wojny USA z Rosją można podpisać tutaj

Urzędnicy przyznają że rząd USA rozpowszechniania fałszywe informacje o wojnie na Ukrainie

Sygnatariusze

Dr Chuck Baldwin, pastor, autor, felietonista, gospodarz radiowego talk show, kandydat na prezydenta
Donna F. Bethell, Esq.
Walter E. Block, doktor, Harold E. Wirth Eminent Scholar Endowed Chair i profesor ekonomii Uniwersytetu Loyola w Nowym Orleanie
Dr. Peter Chojnowski, filozof i dyrektor Sister Lucy Truth
Patrick Delaney, dziennikarz
Matt Gaspers, redaktor naczelny Catholic Family News
Bp. René Gracida
Carrie Gress i Noelle Mering, TheologyofHome.com, Fellows, Ethics & Public Policy Center
Stypendyści, Instytut Ekologii Człowieka, CUA
Dr Robert Hickson (USA w stanie spoczynku), emerytowany profesor literatury i historii wojskowości
Dr Maike Hickson, dziennikarka
Steve Jalsevac, współzałożyciel LifeSiteNews.com
Jim Jatras, emerytowany były dyplomata amerykański, doradca ds. polityki zagranicznej w Senacie GOP
Jason Scott Jones, producent filmowy, założyciel projektu Vulnerable People Project, gospodarz programu Jason Jones Show
Dr Clifford A Kiracofe
Jack Maxey, dziennikarz i analityk polityczny
Brian M. McCall, redaktor naczelny Catholic Family News
Eugene G. McGuirk, BA, MA, MBA, diakon i wychowawca
Eric Metaxas
Andrew P. Napolitano, były prawnik, badacz konstytucji i komentator prawny
O. David Nix, pustelnik diecezjalny
Jack Posobiec, redaktor, Human Events
Eric Sammons, redaktor naczelny, Crisis Magazine
Dr Michael Sirilla, profesor teologii, Uniwersytet Franciszkański w Steubenville
Beverly Stevens, Magazyn REGINA
Frank Walker, redaktor, Canon212.com
John-Henry Westen, współzałożyciel i redaktor naczelny LifeSiteNews.com
Sir Owen Samuel Whitman, GCS, komentator i konsultant polityczny
Michael Yon, korespondent wojenny/autor
Elizabeth Yore, Esq., założycielka, YoreChildren
John Zmirak, Ph.D., starszy redaktor, The Stream


Następujący sygnatariusze dodali swoje nazwiska po pierwotnej publikacji listu otwartego.

Pastor David Reinwald, Kissinger’s Church, Wyomissing, Pa.
Ronald Charles Buxton, pastor Kościoła Wspólnoty Van Horn, Van Horn Texas
Doug Fuda, bloger Catholics Against Militarism, współkapitan Militant Resistance Kościoła w Bostonie
O. Douglas Hauber
Edward Lozansky, Prezydent, Uniwersytet Amerykański w Moskwie
Anne Hendershott, dr, profesor socjologii, Uniwersytet Franciszkański w Steubenville, Ohio
Michelle Bachmann, dziekan, Uniwersytet Regent
Sean Feucht, założyciel, Let Us Worship
Charlie Kirk, współzałożyciel, Turning Point USA
Larry Taunton, Dyrektor Wykonawczy Fundacji Fixed Point


Źródło: lifesitenews.com

Biden mówi ,,Nie lękajcie się”, ale zapomina dodać: ”tylko brońcie brudnych interesów mojej rodziny na Ukrainie,,

Odpowiedz