Przejdź do treści

Tysiące ciężarówek zmierza do Ottawy – Kanadyjski Konwój Wolności powinien być przykładem dla wszystkich!

Tysiące kanadyjskich kierowców ciężarówek rozpoczęło w ten weekend „powolny przejazd” do Ottawy, aby zaprotestować przeciwko drakońskim nakazom szczepienia COVID i innym zasadom dotyczącym tzw. pandemii. Organizatorzy ogłosili, że liczba ciężkich ciężarówek jadących do Ottawy zbliża się do 50 000, co stanowi duży wzrost w porównaniu z pierwotnie oczekiwanymi 1600 ciężarówkami. Jeden z kierowców jadących w przeciwnym kierunku powiedział Western Standard , że zmierzył konwój i jego długość wynosiła 100 km, gdy zbliżał się do Winnipeg.

Kierowcy w ciągu paru dni zebrali prawie 6 mln dolarów darowizn i piszą:

'”Zebrane pieniądze zostaną rozdysponowane do naszych kierowców ciężarówek, aby pomóc im w pokryciu kosztów podróży”

„Środki zostaną wydane na pokrycie kosztów paliwa dla naszych kierowców ciężarówek, a w razie potrzeby zostaną wykorzystane na pomoc z jedzeniem”

W oświadczeniu na stronie zbierającej fundusze Konwój wolności 2022 możemy przeczytać;

Nasz obecny rząd wdraża przepisy i mandaty, które niszczą fundamenty naszych firm, branż i źródeł utrzymania. Kanadyjczycy byli integralną częścią ludzkości na wiele sposobów, które ukształtowały planetę.
Jesteśmy spokojnym krajem, który pomógł chronić narody na całym świecie przed tyrańskimi rządami, które uciskały swój lud, a teraz wydaje się, że dzieje się to u nas

Oświadczenia, że uczestnicy konwoju są „separatystami” lub „terrorystami” są „kategorycznie fałszywe i stanowią próbę oczernienia” ruchu, stwierdzili organizatorzy.

Żądania Konwoju Wolności wobec rządu federalnego to:

  • Likwidacja wszystkiego co się wiąże z paszportami szczepionkowymi,
  • Eliminacja obowiązkowych programów szczepień i śledzenia kontaktów.
  • Szanowania prawa tych, którzy chcą pozostać nieszczepieni.
  • Zaprzestania dzielącej retoryki atakującej Kanadyjczyków, którzy nie zgadzają się z mandatami rządu.
  • Zaprzestania ograniczania debaty za pomocą środków przymusu w celu cenzurowania tych, którzy mają odmienne opinie.

„Zjednoczona i wolna Kanada może być naszą przyszłością, a teraz zaczyna się od przypomnienia rządowi, że służą ludziom” – oświadczyli kierowcy ciężarówek.

„Mamy okazję dla nas wszystkich, aby zebrać się razem niezależnie od dzielących nas różnic i zrobić to, co jest potrzebne, aby zapewnić ochronę naszych wolności teraz i dla przyszłych pokoleń.

Wspaniały przykład oporu wobec tyranii która wprowadziły prawie wszystkie rządy na świecie. Szybkość i ilość zebranych pieniędzy świadczy też o wielkim poparciu jakie mają kierowcy w społeczeństwie. Milczenie mediów nie budzi zdziwienia, są one przecież fundamentem propagandy zła, zwłaszcza w Polsce gdzie niezależność to słowo zapomniane przez społeczeństwo i klasę polityczną.

Premier Kanady ucieka, chowa się w domu bojąc się ponad 50 tys. ciężarówek !

[videopress y8mzsaVT]

Arkadiusz Niewolski

 

Odpowiedz