Przejdź do treści

Arcybiskup Vigano wzywa kapłanów do odprawiania Tradycyjnej Mszy

Przedstawiamy fragmenty pięknego i przejmującego apelu Arcybiskupa Vigano do duchowieństwa, o powrót do Mszy Wszechczasów jako jedynej prawdziwie opartej w Bogu. Uważamy , że komentarz jest zbędny i zachęcamy do przeczytania całości i refleksji:

 

Wy, którzy pozwalacie sobie zabronić Świętej Mszy Apostolskiej, czy kiedykolwiek ją odprawialiście? Wy, którzy ze szczytu waszych katedr liturgicznych dręczycie „starą Mszę”, czy kiedykolwiek medytowaliście nad jej modlitwami, jej obrzędami i jej starożytnymi i świętymi gestami?

.

pierwszymi, którzy znieśli łacinę, byli heretycy, w imię lepszego zrozumienia obrzędów przez lud; lud, który oszukali, kontestując prawdę i głosząc błąd. Wszystko jest bluźniercze w Novus Ordo. Wszystko jest chwilowe, wszystko przypadkowe i zmienne . Nie ma nic z wieczności, ponieważ wieczność jest niezmienna, tak jak niezmienna jest wiara. Tak jak Bóg jest niezmienny.

.

Chciałbym, aby moi bracia w biskupstwie i kapłaństwie zrozumieli, że ta Msza Tradycyjna jest wewnętrznie boska,… Jest to pieśń miłosna, w której powtarzanie znaków, czci i świętych słów nie jest w żaden sposób bezużyteczne, tak jak matka niestrudzenie całuje syna, a panna młoda niestrudzenie powtarza: „Kocham cię” do męża….. bo wszystko, co się w niej mówi i śpiewa, jest wieczne, wszystkie wykonywane tam gesty są wieczne…

O nowej mszy abp. Vigano mówi tak:

Jeśli patrzę na stół versus populum , widzę tam ołtarz luterański lub stół protestancki; jeśli czytam słowa Ustanowienia Ostatniej Wieczerzy w formie narracji, słyszę modyfikacje Wspólnej Księgi Modlitwy Cranmera i posługę Kalwina;…..To samo dotyczy pieśni, które przeraziłyby angielskiego lub niemieckiego katolika: słuchanie hymnów tych, którzy męczyli naszych księży i deptali Najświętszy Sakrament z pogardą dla „papistowskich przesądów” śpiewanych pod sklepieniami kościoła, powinno nas zmusić do zrozumienia przepaści, jaka istnieje między mszą katolicką a jej soborowym fałszerstwem.

Całość można przeczytać tutaj :

Venite Adoremus: Archbishop Viganò Calls on All Bishops and Priests to Offer the Traditional Mass


Arkadiusz Niewolski

Odpowiedz