Przejdź do treści

Raport o Medjugorje: „żadnego cudownego uzdrowienia”!

W Medjugorje, czterdzieści lat po pierwszych rzekomych objawieniach Matki Bożej, nie znaleziono żadnych „potwierdzonych” cudów.

Te informacje można znaleźć w nowej książce Davida Murgii –Processo a Medjugorje”.  Książka zawiera skany tajnych i niepublikowanych raportów sporządzonych przez papieską komisję kierowaną przez kard. Camillo Ruiniego badającą Medjugorje. Znalezione poufne dokumenty, przesłuchania, akta tajnych służb, inspekcje, raporty medyczne, kasety audio.

W Medjugorje złożono do tej pory 487 raportów o rzekomych uzdrowieniach. Z dziesięciu wybranych przypadków domniemanego cudownego uzdrowienia przedłożonych radzie lekarskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych tylko pięć zbadano, ponieważ uznano je za wiarygodne; spośród nich cztery zostały uznane za prawdopodobnie niewytłumaczalne i poddane dogłębnej analizie.

Omówiono natomiast tylko dwa przypadki, ponieważ posiadały dużą dokumentację medyczną. Żadnego z nich nie uznano za naukowo niewytłumaczalny.

 

W 2020 David Murgii opublikował m.in. fragmenty raportu (z 2010 r.) sporządzonego przez komisję pod przewodnictwem kard. Ruiniego w którym padają stwierdzenia, że widzący mają „pod pewnymi względami niejednoznaczny związek z pieniędzmi” i „w rzeczywistości nie wydają się dojrzali w swojej wierze” …. a czasem nawet w swojej psychologicznej spójności”.

O tej niespójności, kłamstwach (w tym rozgłaszanie fikcyjnych uzdrowień) i biznesie robionym świadomie na przekór prawdzie można dowiedzieć się wiele z oświadczeń dwóch biskupów miejsca, i opinii komisji watykańskich. Są one oficjalnym stanowiskiem Watykanu:

Medjugorje – OSTRZEŻENIE! (Bp. P. Žanić o kulisach „objawień”) 

 

Kłamstwo Medjugorie: „Prawda nas wyzwala i zobowiązuje”- Bp. Ratko Perić (31 maja 2004)

 

Zapewne jednak niewielu przekona fakt, że żadnych cudownych uzdrowień nie było. Mimo że na to tak często i pewnie powołują się zwolennicy fałszywych objawień w Medjugorje. Ale cóż tam fakty. Tym gorzej dla faktów… 

Drugim argumentem jest rzekome „cudowne” nawracanie się.  Mając świadomość że Bóg działa wszędzie, jeśli tylko nasze serce jest gotowe Go przyjąć , trzeba jeszcze zapytać, czy z tymi „nawróceniami” nie jest podobnie jak z uzdrowieniami. Czy nie są to iluzoryczne wrażenia z powodu doznania jakichś uniesień duchowych, po które ludzie często z ciekawości tam jadą. Wszakże muzułmanie też przeżywają uniesienia w Mekce i się nawracają. Pytanie tylko do czego te nawrócenia….?

Ci ludzie nie znając tak naprawdę katolickiej nauki są „nawracani” do fałszywej modernistycznej religii i tzw. Gospy która mówi im że Bóg kocha wszystkie religie. Jedni w to wierzą, a innym wygodniej uznać że takie zdanie, jak i wiele innych nie padło, i żyć dalej w iluzji. Nie rozeznawanie i używanie rozumu- czego uczy Chrystus, ale poleganie na odczuciach. Jest to jeden z głównych błędów modernizmu i Medjugorje szerzy go na wielką skalę. Niestety większość nie dostrzega że w nim tkwi po uszy.

Trudno nie wspomnieć też o zaciekłości z jaką zwolennicy Medjugorje atakują każdy logiczny argument poddający ich przekonania krytyce. Nierzadko posuwają się do kłamstw i obelg. Jednym zdaniem, jest do grupa chyba najbardziej fanatyczna i odporna na logiczne wnioski. Tak się nie zachowują ludzie prawdziwie nawróceni, tylko członkowie sekty bojący się dopuścić do siebie prawdę. Wielu powinno oprzytomnieć, bo Prawda nie jest wytworem wyobraźni, nawet tej „pobożnej”. I nie jest to wiara w Jedynego Boga, tylko we własne wyobrażenia o Nim – czyli stworzonego bożka. 

 

Medjugorje – Wzór heretyckiej „ewangelizacji” kłamstwem

 

Zabić Fatimę – Medjugorie


Źródło: ansa.it

Odpowiedz