Przejdź do treści

Watykańska „CARITAS” zaangażowana w promocję komunizmu, aborcji i kult bożków

Caritas Internationalis – organizacja patronacka wszystkich narodowych organizacji kościelnych Caritas (działających w 162 krajach) i największa organizacja charytatywna Watykanu, jest członkiem zarządu międzynarodowej lewicowej organizacji komunistycznej o nazwie Światowe Forum Społeczne.(World Social Forum -WSF)

W 2014 roku Instytut Lepanto opublikował obszerny raport na temat udziału kilku organizacji katolickich w marksistowskim, proaborcyjnym ruchu zwanym Światowym Forum Społecznym (WSF). Do tych organizacji należały, jak udowadnia raport,  Caritas Internationalis i jej siostrzana organizacja CIDSE.

Od 6 października na stronie Instytutu dostępny jest kolejny raport – kontynuacja dochodzenia potwierdzająca że od 2014 roku nic się nie zmieniło. Wprawdzie jak piszą autorzy, pierwszy raport „ciepło przyjął” kard. Sarah stojący na czele watykańskiej dykasterii charytatywnej, jednak żadnych efektów tego zainteresowania nie podano. Wkrótce potem został przeniesiony i mianowany prefektem Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, a trzy lata później Papieska Rada Cor Unam została wchłonięta przez nowo utworzoną dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

Watykan nie podjął żadnych działań przeciwko ograniczeniu zaangażowania organizacji katolickich w Światowym Forum Społecznym (WSF). Jak ujawnia kolejny raport haniebne praktyki wciąż trwają i jest coraz gorzej. 

Caritas Internationalis raczej nie trzeba przedstawiać, natomiast CIDSE ( z franc. – Coopération Internationale pour le Développement et la Solidarité) czyli Międzynarodowa Współpraca na rzecz Rozwoju i Solidarności.  Podobnie jak w wypadku Caritas jej misją  jest „służyć ubogim i promować miłość i sprawiedliwość na  świecie” ale jak CIDSE pisze na swojej stroniewykorzystuje moc globalnej solidarności i tworzy transformacyjne zmiany, aby zakończyć ubóstwo, nierówności i zagrożenia dla środowiska, zarówno globalne, jak i lokalne”.

 

Pierwszy raport, który można pobrać i obejrzeć tutaj, zawiera 76 stron dowodów ilustrujących marksistowski antykatolicki program WSF. Zarówno Caritas, jak i CIDSE zasiadały ( i zasiadaja) w Międzynarodowej Radzie Światowego Forum Społecznego (WSF), instytucji promującej aborcję, antykoncepcję, homoseksualizm, transseksualizm i komunizm.

Dowody współpracy są niezbite. W pierwszym raporcie alarmowano między innymi że w 2011 roku  Caritas napisał artykuł  stwierdzając, że Światowe Forum Społeczne: „od początku była wspierana przez organizacje międzynarodowe, w tym Caritas Internationalis, która nadal jest członkiem Międzynarodowej Rady Światowego Forum Społecznego”. A strona internetowa WSF , pokazuje wyraźnie w składzie swojej  Międzynarodowej Rady,  Caritas Internationalis i CIDSE.

W raporcie pokazano dowody na to, że Światowe Forum Społeczne aktywnie promuje aborcję. Np zdjęcia przedstawiające uczestników Światowego Forum Społecznego (WSF) trzymających tabliczki wzywające do legalizacji aborcji, czy bluźniercze zdjęcia i plakaty przedstawiającą ukrzyżowaną kobietę w ciąży.  Jest też m.in. link do deklaracji Zgromadzenie Ruchów Światowego Forum Społecznego stwierdzającej że :

„Jesteśmy zaangażowani we wzmacnianie naszej walki o suwerenność naszych ludzi, suwerenność żywności i energii oraz suwerenność kobiet nad ich ciałami i życiem oraz uznanie różnorodności seksualnej”.

Wszystkie dowody są w zasięgu ręki. Wystarczy kliknąć i zobaczyć.

 

Najnowszy raport ponownie stwierdza że:

  1. Katolickie organizacje nadal uczestniczą w Światowym Forum Społecznym. Jest ich aż 10, w tym wyżej wymienione Caritas Internationale i CIDSE i nadal zasiadają Międzynarodowej Radzie Światowego Forum Społecznego (WSF) i potwierdzają swój wpływ na działania organizacji.  „I uznając swoją rolę w podejmowaniu decyzji dla całego Światowego Forum Społecznego, jego jedynym wahaniem było podpisywanie jakichkolwiek oświadczeń politycznych.
  2. Są odpowiedzialne za szerzenie haniebnych dla katolika treści które są promowane i publikowane w mediach społecznościowych.

Międzynarodowa Rada Światowego Forum Społecznego na swoich stronach na Facebooku promuje aborcję; np. wsparła kampanię zbierania funduszy dla Planned Parenthood,  publikuje artykuły potępiający zakaz aborcji, promuje  „różnorodność seksualną”, czy feministyczne ideologie (seria feministycznych memów, w tym jeden mówiący: „Dziękuj feministce, jeśli jesteś kobietą i możesz dokonać aborcji”) Popularyzuje ideologie marksistowskie np reklamując kurs marksizmu, czy wydarzenie prowadzone przez Forum Lewicy pod nazwą „Platon dla rewolucjonistów” (ze zdjęciem Lenina). Albo poleca artykuł komunistyczną Kubę określający najbardziej zrównoważonym krajem na świecie.

 

W 2021 roku Światowe Forum Społeczne, między innymi,  oficjalnie reklamowało trzygodzinną dyskusję panelową o feminizmie gdzie jeden z podpunktów do omówienia brzmiał : Prawa seksualne i reprodukcyjne, prawo do decydowania o własnym ciele: aborcja jako strategiczny węzeł wolności kobiet”, a inny zawierał wypowiedzi że katolicka nauka w tych sprawach jest „religijnym fundamentalizmem”

 

Jak stwierdza raport: „Jedną z pierwszych rzeczy, jakie te feministki zrobiły w tej prezentacji panelowej, było przeprowadzenie pogańskiego rytuału, wprowadzając pięć „elementów” w celu przywołania Pachamamy jako przewodnika i obrońcy ich feministycznej rewolucji. Ta „ceremonia” jest przesiąknięta okultyzmem, w tym odnoszeniem się do wody jako „krwi ziemi” i używania czarnej świecy, powszechnej w czarach”

Tekst stwierdza też że ” kult Pachamamy jest powszechnym podtekstem w WSF.” Organizacja o nazwie Pachamama Nacion prowadziła medytacje o Pachamamie na całym Forum i była gospodarzem kilku oficjalnych prezentacji poświęconych temu pogańskiemu kultowi. Na stronie internetowej join.wsf2021.net można np. przeczytać co się proponuje uczestnikom : „W tej rozmowie odczujemy Świadomość Pachamamy, planetarny kryzys, przez który przeszliśmy i obudzimy się do istoty, Życia, które teraz woła o Świętych Aktywistów!”, albo: „I tak znów możemy poczuć, że jesteśmy córkami i synami Matki Ziemi i Ojca Słońca”

 

Raport przedstawia jako dowód film, z którego wynika, że ​​promowanie aborcji poprzez te feministyczne prezentacje było dozwolone bezpośrednio przez Radę Międzynarodową – która obejmuje Caritas i CIDSE. Film jest omówiony i przedstawiono tematy w nim poruszane takie jak: prawo do aborcji, edukacji seksualnej,  czy” pomoc w walce o emancypację i samookreślenie dla queer trans płci płynnych i niebinarnych ludzi na całym świecie”.

W nagraniu wyśmiewana jest nauka katolicka i stwierdza się że „prawa seksualne” są zagrożone przez „katolickich fundamentalistów”.  Mówi się o „planie eksportu dekryminalizacji aborcji do innych krajów katolickich”.

 

Konkluzje są jednoznaczne. Stwierdzono w oparciu o śledztwo że 

„Caritas Internationalis i CIDSE są w organie zarządzającym organizacji komunistycznej, która zajmuje się kultem pogańskim i celebruje dekryminalizację aborcji na całym świecie, jednocześnie aktywnie walcząc przeciwko stanowisku Kościoła katolickiego (…) Nie tylko nie zrobiono nic, aby rozwiązać ten problem, ale teraz jest gorzej niż kiedykolwiek!

 

Raport kończy się apelem aby zwracać się do biskupów o reakcje wobec tej sytuacji i odmawiać „dawania jakichkolwiek pieniędzy na jakąkolwiek zbiórkę USCCB lub Watykanu, dopóki związek Watykanu z tą demoniczną, komunistyczną organizacją nie zostanie całkowicie zerwany i nie zostaną wydane formalne przeprosiny.”

 

To tylko wycinek ze skandalicznej działalności WSF. Zarówno w  poprzednim jak i nowym raporcie  udokumentowano dziesiątki podobnych sytuacji. Fotograficzna dokumentująca dostępna jest w raporcie do którego zachęcamy zajrzeć. Przytaczamy tylko kilka  przykladów, a tak naprawdę już jeden powinien oznaczać konsekwencje. Od pierwszego raportu nie zmieniło się nic. Biorąc pod uwagę że od 2015 roku przewodniczącym Caritas Internationalis jest kardynał Luis Tagle (często wymieniany jako przyszły papież) i że jest to organizacja szczególnie ważna dla  Franciszka, trudno się dziwić tym działaniom.  Wszystko do siebie pasuje.

Caritas Internationalis jako konfederacja katolickich organizacje pomocowych ma wśród członków m.in Catholic Charities USA,  i CORDAID.

W ostatnich latach Catholic Relief Services był ostro krytykowany za wdrażanie programów promujących antykoncepcję i finansowanie organizacji, które rozprowadzają antykoncepcję i dopuszczają się aborcji. Szczegóły dostępne tutaj . Odkryto też że CORDAID jako lokalny oddział Caritas w Holandii, otwarcie promuje antykoncepcje, wydaje środki antykoncepcyjne i finansuje Planned Parenthood. Więcej informacji tutaj .

 

Natomiast CIDSE jako organizacja zrzeszająca katolickie agencje rozwoju z Europy i Ameryki Północnej ma ogólny status w Radzie Gospodarczej i Społecznej ONZ, i działa na rzecz tzw. „zrównoważonego rozwoju” powołując się przy tym na encyklikę Franciszka -Laudato Si.

Wszystkie wymienione organizacje nie robią nic innego, jak wspieranie tego co wpiera modernistyczny kościół i Franciszek zadowolony, jak sam przyznał z uzgodnionych celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, zawartych w agendzie 2030. Wśród 17 celów agendy ONZ jest taki, który wzywa państwa członkowskie do „zapewnienia powszechnego dostępu do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego” do roku 2030. Czyli nakazuje dostęp do antykoncepcji, w tym metod poronnych, i  inne formy aborcji.

O watykańskim biciu pokłonów Pachamamie chyba nie trzeba przypominać, ani o poglądach Franciszka  na temat „osób LGBT”. Tyle że tolerancja bez Boga jest diabelska. Moderniści zamienili Kościół na instytucję charytatywną która łatwo sprzedaje hasła rewolucji francuskiej oszukując ludzi, że zastąpi to nauki i dogmaty katolickie. Takie są efekty tych działań.

Jednym zdaniem sytuacje wymienione w raporcie są jedynie konsekwencją tego, co idzie z góry, a nie żadnym niewytłumaczalnym zjawiskiem, które nie wiadomo skąd się wzięło. Nikt nie będzie nikogo za to karał, ani wyciągał konsekwencji. Promowanie komunizmu też nikomu nie zapali „czerwonej lampki”. To że tzw. instytucje katolickie szerzą „błędy Rosji” o których wspominała Matka Boża w Fatimie nikomu nie przeszkadza. Wszyscy beztrosko kroczą w przepaść.

Oczywiście na koniec należy zaznaczyć że słowo „katolickie” odnośnie tych organizacji jest tu tylko z nazwy. Postawy proaborcyjne czy popierające wszelkie dewiacje są grzechem i z katolicyzmem nie mają nic wspólnego, bez względu czy ktoś się uważa za katolika czy nie. Natomiast promowanie komunizmu bardzo jasno określił Pius XII co również przypomnieli autorzy raportu:  ci „którzy wyznają, a szczególnie ci, którzy bronią i rozpowszechniają materialistyczną i antychrześcijańską doktrynę komunistów, ipso facto, jako odstępcy od wiary katolickiej, podlegają automatycznej ekskomunice zarezerwowanej specjalnie dla Stolicy Apostolskiej”.

Więc gdzie się kierują te organizacje i ich watykańscy nadzorcy, a przede wszystkim gdzie prowadzą pod szyldem katolicyzmu (przykładając ręce do rzezi nienarodzonych) często z ignorancji i własnej winy nieświadomych wiernych chyba nie trzeba dopowiadać. 

Raport z 2014 r

Raport z września 2021 r.

Wersja skrócona raportu dostępna na Youtube:

 


Agnieszka Szaroleta

Żródło: lepantoin.org

Odpowiedz