Przejdź do treści

Aktualności NiewolnikMaryi.com – 10.06.2021

Księża FSSP nagle eksmitowani z francuskiej diecezji po 23 latach

9 czerwca 2021 r. ( LifeSiteNews ) — Jak piorun na czystym niebie, wspólnota Bractwa Świętego Piotra (FSSP) w Dijon, w środkowej Francji, około tydzień temu otrzymała powiadomienie, że „dziękuje” jej za 23 lat służby w Bazylice św. Bernarda – co oznacza, że ​​zostanie wygnany z diecezji bez ostrzeżenia, począwszy od 31 sierpnia.
https://www.lifesitenews.com/news/fssp-priests-suddenly-evicted-from-french-diocese-after-23-years?utm_source=featured&utm_campaign=catholic


„Wielkość Boga w kawałku chleba”: komentarz do kazań Franciszka na Boże Ciało

Jorge Bergoglio ( „Franciszek” ) od dawna miał bardzo napięte relacje z tym świętem. Nie tylko zwyczajowo odmawia klękania przed „Najświętszym Sakramentem” wystawionym do adoracji ( inaczej niż przy innych okazjach ), ale także odmawia udziału w procesjach (jedyny raz w 2013 roku, jego pierwszy rok ), i wyrzeka się dogmat transsubstancjacji, zwykle optujący za luterańską herezją o konsubstancjacji:

“The Greatness of God in a Piece of Bread”: A Commentary on Francis’ Corpus Christi Sermons


Kardynał Marks złożył rezygnację

Kardynał Marks, wraz z niemieckim duchowieństwem, nadal jest ślepy na przyczyny kryzysu i domaga się reformy instytucjonalnej Kościoła, która leży u podstaw jego rezygnacji. Ale Kościół nie może – instytucjonalnie – zmienić się, ponieważ jego struktura jest nadprzyrodzona i objawiona.
https://fsspx.news/en/news-events/news/cardinal-marx-has-submitted-his-resignation-66884


Odpowiedz