Przejdź do treści

Ks. Jacek Bałemba prosi o modlitwę

Ksiądz Jacek Bałemba prosi o pomoc modlitewną:

„Ciemne chmury nad Międzyborzem. Pomnóżmy gorliwe Różańce!” 

Wspomóżmy wiernego Bogu katolickiego kapłana który głosi prawdę, modląc się za niego, oraz w jego intencjach.

” Pan nasz Jezus Chrystus obiecał: „Ja wam poślę od Ojca Ducha prawdy” (J 15, 26).
W wierności Duchowi prawdy i w wierności Kościołowi Katolickiemu, kierujemy nasze kroki na Mszę Świętą w rycie rzymskim. Jest to kult katolicki. Miły Niebu, dla dusz w najwyższym stopniu zbawienny, doskonały w każdym detalu.
W wierności Duchowi prawdy i w wierności Kościołowi Katolickiemu kierujemy nasze kroki na Mszę Świętą, podczas której głoszona jest katolicka nauka, odwieczna, niezmienna, pewna, do zbawienia prowadząca. Słowo Prawdy.
Nie jesteśmy częścią posoborowej parafii. Jesteśmy w kościele, budowli powstałej dla tej Mszy Świętej. Kapłan składa Najświętszą Ofiarę Mszy Świętej w rycie rzymskim na ołtarzu z relikwiami, zbudowanym dla tej Mszy Świętej.
W wierności Duchowi Prawdy i w wierności Kościołowi Katolickiemu, kontynuujemy to, co Kościół Katolicki czynił od wieków. Kapłan czyni to, co do wieków należy do katolickiego kapłana: składa Najwyższemu Majestatowi Bożemu Najświętszą Ofiarę Mszy Świętej w rycie rzymskim i głosi wiernym nieskazitelną, katolicką doktrynę.
Nie jesteśmy częścią posoborowej parafii. Nie jesteśmy duszpasterstwem indultowym. Jesteśmy duszpasterstwem katolickim. Czynimy to, co od wieków czynił Kościół Katolicki, jedyny prawdziwy Kościół, jedyny Kościół, założony przez Pana naszego Jezusa Chrystusa.
Pisał Św. Hieronim doktor Kościoła: Ecclesia ibi est, ubi fides vera est. – „Kościół jest tam, gdzie jest prawdziwa wiara”.
Tutaj jest prawdziwa wiara – wyrażona w kulcie i w doktrynie. Na ołtarzu i na ambonie.
Tutaj jest prawdziwa wiara – katolicka.
Tutaj jest prawdziwy Kościół – katolicki.” – źródło


UZUPEŁNIENIE

Wpis z bloga ks. Jacka Bałemby:

„25.05.2021
Ks. Inspektor Jarosław Pizoń SDB przyjechał do Międzyborza. W rozmowie obwieścił mi swój zamiar przesunięcia mnie do innej placówki oraz rozpędzenia wiernych przybywających do Międzyborza na Mszę Świętą w rycie rzymskim. Nie jest zainteresowany wiernymi, ich dobrem duchowym, ani ewentualną rozmową z nimi. Niszczenia ciąg dalszy. Wraca mantra: „My nie przewidujemy rozwoju duszpasterstwa Tradycji w naszej inspektorii”. „Kto księdzu pozwolił prowadzić duszpasterstwo Tradycji?”. Odpowiedziałem: Pan Bóg.
Żałość bierze patrząc na ludzi tego pokroju. Komu służą? Co właściwie robią w Kościele? Coś okropnego.”  (Za sacerdoshyacintus.com )

 

UZUPEŁNIENIE  01.06.2021

„W związku z zakomunikowanym mi zamiarem rozpędzenia w najbliższych miesiącach duszpasterstwa związanego z Mszą Świętą w rycie rzymskim w Międzyborzu, pojawiają się różne głosy – między innymi w sferze medialnej.
Z przykrością dowiaduję się, że tu i ówdzie nagłaśnia się sprawę w sposób niezgodny z prawdą. Na przykład nagłaśnia się słowa rzekomo do mnie wypowiedziane: „Zrobię wszystko, żeby rozgonić to duszpasterstwo”. W rzeczywistości takie dokładnie słowa nie zostały do mnie wypowiedziane.
Wiarygodne są informacje podawane własną ręką przez piszącego na niniejszym blogu Actualia.
Na dzisiaj moją jedyną kapłańską sugestią i prośbą skierowaną do wiernych jest prośba o modlitwę do Matki Bożej i do Św. Józefa – o światło dla kapłana i dla wiernych przybywających na Mszę Świętą w rycie rzymskim do Międzyborza, abyśmy wiedzieli, co wobec zakomunikowanych zamiarów czynić nam należy.
Trwajmy w skupieniu przed Bogiem na modlitwie. Przede wszystkim oczyszczajmy własne sumienia z własnych grzechów.” – Ks. J. Bałemba (Za actualia.blog )

 

Polecamy adresy:

sacerdoshyacinthus.com

verbumcatholicum.com

actualia.blog


Żródło  : actualia.blog

 

1 komentarz do “Ks. Jacek Bałemba prosi o modlitwę”

  1. Ale chyba warto wysyłać choćby jakieś oficjalne zapytania do Salezjanów. Chodzi o to, aby były listy ludzi, którym na tym zależy inaczej przy braku dowodów to wszystko zostanie szybko zamknięte. Inaczej z maszyną biurokratyczną się nie da.
    Potem powiedzą, że nikt nic nie pisał, więc jak mogli to utrzymywać.

Odpowiedz