Przejdź do treści

Raport McCarricka – Watykan zrzuca winę na Jana Pawła II i Benedykta XVI

10 listopada 2020 r Watykan w końcu opublikował tzw. raport McCarricka. Jest to sprawozdanie ze śledztwa w sprawie dekad nadużyć seksualnych kardynała Theodore E. McCarricka. Trzech papieży udawało, że z tym walczy i dopiero na starość Franciszek odsunął go całkowicie.

Podobna sytuacja jest w Polsce z Gulbinowiczem. Wielka i ostra reakcja Watykanu wtedy gdy już i tak, być może jego stan zdrowia i wiek nie pozwala na nic. Natomiast najważniejsze dla KAI jest fakt, że zabrano mu order uśmiechu, a takie rzeczy jak donoszenie do bezpieki na kardynała Wyszyńskiego, są niegodne uwagi.

W 2018 roku sprawa McCarricka została nagłośniona przez arcybiskupa Vigano, który w swoim raporcie przerwał zmowę milczenia na temat tego kardynała i innych. Vigano próbował wybielić Jana Pawła II i zrzucić wszystko na Franciszka. Raport Watykanu przedstawia to odwrotnie.

Według raportu McCarricka, dopiero w 2001 roku pojawiły się pierwsze wiarygodne zarzuty wykorzystywania seksualnego, kiedy to ksiądz z diecezji Metuchen zgłosił się, stwierdzając, że był świadkiem, oraz sam był molestowany seksualnie. Wyszło na jaw seryjne wykorzystywanie seminarzystów i księży. Dokument stwierdza, że Watykan został poinformowany o wszystkich doniesieniach. Jednak anonimowe listy wysyłano już w 1992 i 1993 r. m.in. do Konferencji Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych. Oskarżają one McCarricka również o wykorzystywanie nieletnich. Cała świadcząca o tym dokumentacja została zebrana przez arcybiskupa Nowego Jorku w liście który, jak wynika z raportu, został pokazany Janowi Pawłowi II w 1999 roku. McCarrick bronił się  przed oskarżeniami wysyłając list do sekretarza Jana Pawła II, obecnie kard. Stanisława Dziwisza, w sierpniu 2000 r. Raport stwierdza że pomimo obszernej dokumentacji „Papież Jan Paweł II zmienił zdanie na przełomie sierpnia i września 2000 r.” i w tym samym roku postanowił mianować McCarricka arcybiskupem Waszyngtonu. W lutym 2001 r. mianuje McCarricka kardynałem.  Następca Jana Pawła II, papież Benedykt XVI w 2005 roku, przedłużył kadencję McCarricka w Waszyngtonie o dwa lata, kierując się radą ambasadora Watykanu w Stanach Zjednoczonych i Kongregacji ds. Biskupów. Dopiero w 2006 r. Watykan poprosił McCarricka o „spontaniczne wycofanie się”. W latach 2006-2008 Viganò pisał dwa razy, zwracając uwagę na zarzuty przeciwko McCarrickowi i zasugerował otwarcie procesu kanonicznego w celu ustalenia prawdy. Benedykt nie postąpił zgodnie z radą Viganò, ale zamiast tego „odwołał się do sumienia i ducha kościelnego McCarricka, wskazując mu, że powinien się uniżyć i zminimalizować podróże dla dobra Kościoła”.

Z obu raportów pewne jest tylko jedno, że Watykan to nie jest już Stolica Apostolska tylko ośrodek mafijny. Vigano postanowił mówić, więc musi się ukrywać, Benedykt XVI musiał abdykować. Z naszego podwórka można wspomnieć że o. Pelanowski również ukrywa się przed zasięgiem modernistycznego Kościoła.

Daleki jestem od wybielania Jana Pawła II, czy też Benedykta XVI . Piszę o tym od dawna, że posoborowy kościół modernistyczny tolerował takie zachowania i toleruje dalej, a nawet wzmacnia lawendową mafię. Pisząc o arcybiskupie Vigano, jego powiązaniach, zwracałem uwagę, że w swoim raporcie próbował wybielić JP II. – Kto kieruje arcybiskupem Vigano?

Jednak kłamstwa i hipokryzja Bergoglio przewyższa wszystkie błędy jego poprzedników.  Kardynał McCarrick i jemu podobni to wizytówka dzisiejszego kościoła modernistycznego.

Skandale były, są i będą wybuchały ponieważ oni na Soborze Watykańskim II zdetronizowali Boga. Odwrócili się do Niego plecami, zaprzestali składać Ofiarę jaką była prawdziwa Msza Wszechczasów i urządzają jakieś masońsko- protestanckie uczty. Jeżeli ktoś ma wątpliwości proszę zapoznać się z mową Pawła VI na zakończenie soboru. Bóg tam praktycznie nie występuje . Czym jest ta msza, oraz kim był architekt nowej mszy też pisaliśmy: Dowody na członkostwo w masonerii twórcy posoborowej Mszy

Dlatego, jeżeli dalej w tym uczestniczysz powinieneś zdać sobie w końcu sprawę, że to nie jest Kościół Katolicki.

Prawda jest taka że, to papież Benedykt był tym, który uciszył McCarricka i zakazał mu podróżowania, kiedy po raz pierwszy usłyszał o nadużyciach. Wybielający się teraz Franciszek zniósł ten zakaz i poprosił McCarricka o wprowadzenie w życie strasznej umowy Watykan-Chiny, która dosłownie niszczy tamtejszy kościół. Krótko po przedłużeniu tej umowy AsiaNews poinformowała, że „rankiem 2 listopada dwóch księży z nieoficjalnej wspólnoty Baoding oraz kilkunastu kleryków i zakonnic z tej samej wspólnoty zostało siłą zabranych przez urzędników państwowych. Po kilku godzinach zwolniono dwóch seminarzystów. Tego samego dnia został zabrany  ks. Lu Genjun, były wikariusz generalny Baoding. Do tej pory nikt nie wie, gdzie są przetrzymywani. Biskup ks. Giacomo Su Zhimin zaginął w areszcie policyjnym w 1997 roku i od tego czasu nic nie wiadomo o jego losie.” Takie sytuacje w Chinach są na porządku dziennym, ale Watykanowi to nie przeszkadza w braniu pieniędzy od KPCH Watykan bierze pieniądze za milczenie?!

Bergoglio wykorzystał McCarricka do zadania ciosu w plecy chińskim katolikom, a teraz przy jego pomocy próbuje pokazać jak twardo walczy z nadużyciami.

Oczywiście są to tylko pozory, ponieważ promuje może jeszcze gorszych ludzi: Franciszek mianuje nowych kardynałów (wzmacnia lawendową mafię.

Polacy, przed którymi pseudo katolickie media tak naprawdę ukrywają dużo spraw mogą być zaskoczeni tym co się dzieje, jednak w innych krajach przewidywano wcześniej, że ten raport który leżał długo w szafie w odpowiednim momencie zostanie opublikowany aby zatuszować herezje Franciszka. Jego ostatnie wypowiedzi o sodomitach i związkach partnerskich, masońska encyklika, przedłużenie porozumienia z Chinami i poparcie dla skrajnie lewicowej ekipy Bidena mogło doprowadzić nawet do oficjalnego oskarżenia go o herezje. Przewidywano też , że zostanie zaatakowany Vigano i Jan Paweł II.

Abp. Vigano raport McCarricka podsumował zdaniem: „Watykańska fikcja trwa” Trudno się nie zgodzić zważywszy na tak odrażający fakt (pomijając oczywiście szczegóły poczynań byłego kardynała), że McCarrick, podczas gdy o oskarżeniach wiedział już Watykan, w kwietniu 2002 r. zostaje członkiem komitetu przygotowującego dokument, który wyłania się ze szczytu jaki zwołano z udziałem Jana Pawła II w związku z kryzysem wykorzystywania seksualnego w Stanach Zjednoczonych. Jest także rzecznikiem biskupów w Rzymie i jednym z trzech, którzy wygłoszą potem konferencję prasową w Watykanie. Natomiast w czerwcu 2002 McCarrick pomaga w opracowaniu „Karty Ochrony Dzieci i Młodzieży”, podczas spotkania plenarnego biskupów amerykańskich.

Bagno modernizmu rozlewa się coraz mocniej i już najwyższy czas na dostrzeżenie, że uczestniczenie w tym dalej jest bluźnierstwem, a nawet drwiną z Boga!


Arkadiusz Niewolski

Odpowiedz