Przejdź do treści

Kolejna loża masońska wychwala encyklikę Franciszka

Masoni: Encyklika Franciszka odzwierciedla wartości masońskie

Największa włoska loża masońska wychwala encyklikę Papieża Franciszka Fratelli Tutti. Po pochwałach Wielkiej Loży Hiszpanii, Gran Logia de España o których pisaliśmy tutaj, czasopismo loży Wielkiego WschoduErasmus opublikowało artykuł zatytułowany „ Wartość masońska” w którym wyraża opinię iż encyklika Franciszka odzwierciedla wartości masońskie i doktryny masonerii. Jak piszą Fratelli Tutti ma „wiele podobieństw do masońskich zasad i wizji”. jestbliską ideałom, które od samego początku stanowiły fundamenty masonerii ”.  Urzeczywistnienie powszechnego braterstwa wywodzi się z początków wielkiej misji i wielkiego marzenia masonerii” – podkreśla artykuł.

Artykuł chwali Franciszka za „otwartość na islam” . Erasmus cytuje również sfałszowaną przez Franciszka wersję wizyty św. Franciszka z Asyżu u sułtana Malika al-Kamilaw Egipcie, która twierdzi, że święty odwiedził sułtana w celu dialogu, a nie ewangelizacji. Pisaliśmy o tym fakcie tutaj. 

 

W komentarzu do artykułu, na masońskiej stronie internetowej grandeoriente.it trafnie ujęto z czym mamy do czynienia. Pada tam określenie „wartość Kościoła Papieża Franciszka”. Zdecydowanie nie jest to Kościół Katolicki ani dla katolików! To samo zauważyli hiszpańscy masoni stwierdzając iż „najnowsza encyklika papieża Franciszka pokazuje, jak daleko jest  obecny Kościół katolicki od swoich dawnych stanowisk. We „Fratelli Tutti” Papież przyjmuje Powszechne Braterstwo, wielką zasadę współczesnej masonerii.

Nie ma czegoś takiego jak „obecny Kościół” (tzn. inny niż wcześniej) czy „Kościół Franciszka”.  Te nauki które są głoszone nie są katolickie i każdy myślący powinien zdać sobie z tego sprawę. Nauka Kościoła Katolickiego jest niezmienna. Opiera się nierozłącznie na Tradycji i Ewangelii. Bez tej tradycyjnej nauki Kościół nie jest katolicki. Ci którzy głoszą inną (zmienioną) Ewangelię, jak mówi św. Paweł : „Niech będą przeklęci”.

Profesor Roberto De Mattei komentując Fratelli Tutti stwierdził iż absolutną prawdą nie jest Jezus Chrystus, w którego imieniu i w którego chrzcie chrześcijanie są braćmi” 

Braterstwo jest wartością wyższą niż sam Chrystus, ponieważ według papieża Franciszka ma zdolność pojednania samych katolików, muzułmanów, buddystów i ateistów, którzy również mają swoją wiarę i przekonania”.

Wiara katolicka została zastąpiona zasadami Rewolucji Francuskiej (wolność, równość i braterstwo). Niestety nie chcą tego dostrzec sami deklarujący się jako katolicy. Najważniejszy stał się człowiek. Jezus Chrystus został zdetronizowany! I to niestety nie od dziś, bo idea „powszechnego braterstwa” ponad religiami (jak i inne błędne nauki) jest szerzona w modernistycznym Kościele od kilkudziesięciu lat, również przez wcześniejszych papieży. Ci którzy krytykują tylko Franciszka nie rozumieją że jest to tylko konsekwencja wieloletniej zmiany świadomości u tych którzy uznają się za katolików. W rzeczywistości tkwią w kłamstwie, bo zostali oszukani. Co gorsze wielu chce w tym, i innych  kłamstwach tkwić.

Papież Leon XIII napisał w 1890 roku encyklikę o masonerii pt. Dall’Alto Dell’Apostolico Seggio,  potępiającą sekty masońskie. Stwierdził w niej:

„Są już osądzeni; ich cele, środki, doktryny i działania są znane z niekwestionowaną pewnością. Opętani przez ducha szatana, którego są narzędziem, płoną jak on śmiercionośną i nieubłaganą nienawiścią do Jezusa Chrystusa i Jego dzieła; i starają się wszelkimi sposobami go obalić i związać.”

Dziś idee masońskie, co z radością przyznają sami masoni, weszły na stałe do modernistycznego Kościoła. Ten kościół nie jest Kościołem Katolickim! Nauka KK jest niezmienna, wbrew temu czego nauczają zarażeni modernistycznymi herezjami duchowni.

Kościół Katolicki pod groźbą grzechu śmiertelnego zakazuje wstępowania do masonerii, a tymczasem modernistyczny „Kościół” do niej wstąpił,  przejmując jej idee.

Jak powtarzamy nie od dzisiaj: Obowiązuje nakaz ucieczki od modernistów i zwrócenie się ku Tradycji Kościoła. Wspierając modernistów, również przez słuchanie ich, wspierasz „opętanych przez ducha szatana” i narażasz się na przyjmowanie błędów i herezji.

FRATELLI TUTTI – Manifest komunistyczno-masoński


Agnieszka Szaroleta