Przejdź do treści

Polska: KAI promuje Lutra, a rabin poucza Prymasa

31 października „Katolicka” Agencja Informacyjna, którą lepiej chyba nazwać ekumenicznym biuletynem informacyjnym, zakomunikowała wiernym że ten dzień w Kościele Ewangelicko-Augsburskim jest obchodzony „jako Pamiątka Reformacji.” To jeszcze nic, bo potem następuje prezentacja heretyckiej rewolucji jako „odnowy Kościoła”,  przypominającej m.in. „znaczenie Bożego Słowa”, oraz głoszenia Ewangelii. Reformacja wg ekai „Wskazała na indywidualną relację z Bogiem, odpowiedzialność za siebie, za innych ludzi i świat wokół nas.”

Czy przeciętny katolik jest w stanie wyciągnąć z tych opisów jakieś krytyczne wnioski? Raczej nie. Najwraźniej ekai wcale nie zależy żeby je dostrzegł, bo oprócz pochwał dla heretyków dodaje jeszcze linki do materiałów z modlitwami na nabożeństwo, oraz do nagrań filmowych pt. „Co to znaczy być luteraninem, luteranką?” Katolicka z nazwy agencja uznała widocznie, że dobrze by było, aby posoborowi katolicy wywnioskowali jak zawsze, że nie ma się czego obawiać w związku z „braterskim” uczestniczeniem w nabożeństwie. Dlatego poinformowano również o możliwości świętowania schizmy w Kościele poprzez transmisję  w TVP.

­

Ekai jak przystało na biuletyn ekumeniczny powiadamia również co myśli rabin Schudrich, informując o jego liście do Prymasa Polaka.

Rabin postanowił wyrazić wobec Prymasa swoje „zaniepokojenie” domniemaniami, jakoby wszyscy uczestnicy protestów brali udział w dewastowaniu kościołów i zakłócaniu mszy. A to by było przecież niedopuszczalne, bo co innego dewastować kościół (co rabina ponoć jeszcze gorszy), a co innego wymuszać zabijanie dzieci. Czego rabin ani słowem nie potępia, a wręcz określa jako „uprawniony”, „stanowczy sprzeciw” wobec „ograniczeń prawa” do aborcji.

„Duchowni, nawet ci, którzy się z tym zdaniem nie zgadzają, winni znaleźć sposób wczucia się w tych, którzy teraz protestują, skierować do nich swą miłość, jak naucza nas tego Biblia. Niezależnie od wyznania lub jego braku, wszyscy jesteśmy dziećmi Boga (…)” – pisze rabin.

Rabin pouczył również biskupa cytując jednak nie Biblię a Talmud, stwierdzając że: „Jest naszą biblijną moralną odpowiedzialnością, by zjednoczyć znów nasz kraj, szanując i kochając także tych, z którymi się nie zgadzamy. Wspólnie spróbujmy iść śladami Aarona ohew szalom we-rodef szalom ‚miłującego pokój i podążającego za nim’ (Pirke Awot 1:12). Czasem nie wystarczy jedynie miłować pokój; czasem trzeba za nim biec. Teraz jest taki czas, i takie jest nasze wspólne zadanie.”

Biskup Polak oczywiście „biegnie za pokojem” meldując że „się wczuwa” i rozumie iż chodzi przecież o „starania jednoczące ludzi”, do których oczywiście się przyłącza:

Zależy mi również bardzo na tym, aby –jak Pan Rabin napisał –przypominać i podkreślać, także wobec duchownych i świeckich Kościoła Katolickiego w Polsce –że niezależnie od wyznania lub jego braku, wszyscy jesteśmy dziećmi Boga, i wspólnie odpowiadamy za nasz kraj.

Jeszcze raz dziękuję za wyrażoną troskę Pana Rabina i (…), przesyłam słowa braterskiej jedności i najserdeczniejszych pozdrowień. Szalom alejchem!!”

Jak wiadomo, braterstwo u modernistów ważniejsze od prawdy, więc EKumeniczna Agencja Informacyjna raczy na każdym kroku wszelkimi niekatolickimi, a nawet antykatolickimi wiadomościami bez znaczenia dla prawdziwego katolika i skrzętnie pracuje nad zmianą świadomości u tych, którzy nie do końca rozumieją znaczenie takich informacji.

Gdzie w tym wszystkim jest Bóg? Zależy który… „Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga” ale nie tego samego przecież, skoro żydzi odrzucają Chrystusa, a protestanci Jego naukę. Katolickiego, w modernistycznym Kościele też nie ma już prawie nic, oprócz stwarzanych i starannie zachowywanych pozorów. Zatrważające jest to, że wierni którzy cokolwiek fałszywego jeszcze dostrzegają, nie są w stanie spojrzeć  prawdzie w oczy i pozostają z założonymi rękami zadowoleni z faktu, że jeszcze  ten modernistyczny „Kościół” łaskawie nie zakazał klękania do Komunii Św.

Ps. Fotografia zamieszczona u nas jest tą samą, która pojawiła się na portalu KAI. Dobrze oddaje sytuacje modernistycznego Kościoła. Katolik ma wsłuchiwać się we wszystkich tylko nie w samego Boga.


Agnieszka Szaroleta

źródła: ekai.pl, prymaspolski.pl

2 komentarze do “Polska: KAI promuje Lutra, a rabin poucza Prymasa”

Odpowiedz