Przejdź do treści

Abp Vigano – zdetronizowali Chrystusa!

Arcybiskup Carlo Maria Viganò  na spotkaniu z personelem LifesiteNews wygłosił kazanie o królestwie Chrystusa. Zwracając szczególną uwagę na osłabienie go przez siły masońskie od czasu Soboru Watykańskiego II. Ojcowie soboru ogłaszając wolność religijną zdetronizowali Pana naszego Jezusa Chrystusa. Tak jakby mówili:

 „Nie chcemy, aby ten człowiek był naszym królem” (Łk 19,14); „Nie mamy króla oprócz Cezara” (J 19,15)

Zdetronizowanie Chrystusa było największą zbrodnią, jaką mogła popełnić hierarchia kościelna, ponieważ nie spełniła swojej roli strażnika nauczania Zbawiciela. Vigano uważa że za to zostali ukarani utratą Ducha Św.

Moderniści zastąpili władze Chrystusa tyranią narzucając nową doktrynę, nową moralność i nową liturgię. Jak powiedział św. Paweł:

„Bóg posyła im zwodniczą moc, aby uwierzyli kłamstwu” (2 Tes 2:11).

Arcybiskup uważa że dlatego  nie można się dziwić że w sercu Oblubienicy Chrystusa są kardynałowie, biskupi i duchowni, którzy przerażają  wiernych swoim nagannym postępowaniem moralnym, szerząc herezję z ambon, sprzyjając bałwochwalstwu, celebrując pachamama oraz kult Matki Ziemi w imię nawrócenia ekologicznego o wyraźnie masońskiej naturze, która jest  zgodna z planem rozwiązania zamierzonym przez globalizm.

 To jest twoja godzina, godzina ciemności ” (Łk 22,53)

Vigano jednak kończy swój wykład optymistycznym akcentem:

A jednak, gdy niszczą, mamy radość i zaszczyt odbudowy. I jeszcze większe szczęście: nowe pokolenie świeckich i kapłanów z zapałem uczestniczy w tym dziele odbudowy Kościoła dla zbawienia dusz, i robią to doskonale świadomi własnych słabości i nędzy i pokory

Ta pokora powinna nas prowadzić do instaurare omnia in Christo , wychodząc z serca wiary, które jest oficjalną modlitwą Kościoła. Powróćmy do liturgii, w której nasz Pan jest uznany za absolutny prymat, do kultu, który Innowatorzy zafałszowali właśnie z nienawiści do Boskiego Majestatu, aby dumnie wywyższyć stworzenie, poniżając Stwórcę,

Nie może być Królestwa Chrystusa bez słodkiej i matczynej Królowej Maryi, o której św. Ludwik Marie Grignon de Montfort przypomina nam, że jest naszą Pośredniczką przed Majestatycznym Tronem Jej Syna, gdzie stoi jako Królowa wstawiająca się przed Królem.

 Niech Chrystus króluje także w nas, a wraz z Nim Jego Najświętsza Matka.

 

Powinniśmy zawsze o tym pamiętać, że Bóg jest z nami,  obojętnie co teraz widzimy,  a może jeszcze gorsze rzeczy zobaczymy… Z naszym Panem, Jezusem Chrystusem i Jego Matką zawsze zwyciężymy.

 

Arkadiusz Niewolski


żródła: lifesitenews.com

 

 

0 komentarzy do “Abp Vigano – zdetronizowali Chrystusa!”

  1. Lifesitenews to, jak twierdzi amerykańska dziennikarka R. Engel, medium stworzone przez środowisko związane z Opus Dei. Abp Vigano ładnie mówi teraz ale ś.p. ks. G. Hesse mówił podobnie i jeszcze trafniej dużo wcześniej ostrzegając przed OD jako „sercem i mózgiem kościoła soborowego”. Zatem warto się przyglądać jak sprawa abp Vigano się rozwinie.

    1. tak pisałem o tych powiązaniach wcześniej. Czytałem też gdzieś zarzut , że takie teologiczne rozważania jakie stosuje w tych wszystkich swoich listach do niego nie pasują, że ktoś to mu pisze. W dzisiejszych czasach trzeba patrzeć na powiązania np. zastanawia mnie fakt dosyć częstego powoływania się ekai na Ordo Iuris przecież to niby dwa inne światy…

Odpowiedz