Przejdź do treści

Nie zwalczajmy zła kłamstwem – Kard. Dziwisz masonem?

W dzisiejszych czasach ludzie uwielbiają czytać różne teorie spiskowe, orędzia i inne zjawy. Jeżeli chodzi o teorie spiskowe to wiadomo, że cześć z nich jest świadomym oszustwem dla jakiś celów, ale też wiele z nich to nie żadne teorie, tylko prawda. Problem polega na tym, że nieraz wykorzystuje się kłamstwo w zwalczaniu zła. Wypędzanie szatana za pomocą innego demona nie jest dopuszczalne dla katolika.

Zwróćmy uwagę na to ile w ostatnich latach, zwłaszcza po Soborze Watykańskim II, pojawiło się różnych „proroków” czy „mistyków”. Wysyłają oni, czasami nawet codzienne przekazy rozmów z nazwijmy to ogólnie Niebem. Gorące linie fałszu i kłamstwa. Bardzo często piętnują oni zło, ale przekazują też inne informacje dla nich najważniejsze. Szatan nie jest głupi i dawkuje kłamstwa w w małych porcjach. Czasami ludzie wierzą w takie absurdy, że ktoś ma szyfr do Boga. Nie wiem do kogo jest ten szyfr, ale bardziej to przypomina dostęp do tej drugiej, ciemnej strony. Może 666…

„Poczekajmy na efekty, poznamy po owocach” – tak mówią zwolennicy tych współczesnych szamanów i szamanek. Nie, nie trzeba na nic czekać. Nic co rodzi się z kłamstwa nie może dać prawdy. Nawet chwilowe dobre efekty nie mogą tego zmienić. Złe drzewo nie wyda dobrych owoców.

Ciekawe jest jak wielu wierzy w jakieś fałszywe proroctwa a odrzuca prawdę objawioną nam przez Pana naszego Jezusa Chrystusa. Tajne hasło do Boga? Czy ludzka naiwność ma swoje granice? Chyba nie.

 

Wróćmy do teorii spiskowych, też bardzo popularnych. Napisze dzisiaj o jednej sprawie- domniemanym członkostwie Kardynała Dziwisza w masonerii.

Według  mnie cała dzisiejsza administracja watykańska to jedna wielka loża masońska (wyjaśniam to TUTAJ) , ale opieram to na konkretnych wypowiedziach i postępowaniu.

Niestety niektórzy próbują to robić preparując dowody, lub należycie nie sprawdzając.

Znalazłem  w sieci dokument, który ma być jakimś dyplomem, nadaniem 33 stopnia masońskiego dla kard. Dziwisza. Jak wspomniałem, nie twierdzę, że on nie jest masonem, ale przyjrzyjmy się co tam jest napisane:

(zamieszczamy tylko tłumaczenie ,ponieważ zdjęcie tego niby dokumentu można znaleźć w sieci )

Wielki Mistrz Loży Eliseo potwierdza:

wprowadzenie na najwyższy 33. stopień Stanisława Dziwisza – Elizeusza, urodzonego 27 kwietnia 1939 roku, kapłana katolickiego, który stał się zdolny do zostania kardynałem z dniem 24 sierpnia 2001 roku.

Nasz drogi brat będzie odpowiedzialny za wprowadzenie instrukcji zgodnie z wytycznymi przyjętymi na ostatnim posiedzeniu.

Przysięgę posłuszeństwa usłyszał i ją złożył. Podpisane i opieczętowane dnia 24 sierpnia 2001 roku.

 

 

….stał się zdolny do zostania kardynałem z dniem 24 sierpnia 2001 roku.

będzie odpowiedzialny za wprowadzenie instrukcji zgodnie z wytycznymi przyjętymi na ostatnim posiedzeniu.

Dokładne instrukcje kim będzie i że ma zadania do wykonania.

Pisałem wyżej, że szatan nie jest idiotą i masoni też nie. Jeżeli taki dokument istnieje naprawdę, to na pewno nie są w nim zapisane takie rzeczy. To tak, jakby na zakończenie szkolenia szpiega wystawić mu oficjalny dyplom z instrukcjami. Takich rzeczy się nie robi. Poza tym  33 stopień w 2001? Prawa ręka papieża dopiero pod koniec jego życia to otrzymuje? Ważne i mające dużą wartość dla masonerii osoby, mogą i dostępują bardzo szybko ostatniego kręgu wtajemniczenia. Zresztą nie sam 33 stopień jest najważniejszy, tylko funkcje jakie można pełnić po jego osiągnięciu. Można być wolnomularzem 33 stopnia i nie mieć dostępu do prawdziwej władzy. Z tego „dokumentu” wynika, że dla loży Dziwisz nie miałby żadnej większej wartości. Co jest raczej niemożliwe z uwagi na jego pozycje.

Pamiętajmy prawda i tylko prawda nas wyzwoli. Nic więcej.

 


Arkadiusz Niewolski

AKTUALNOŚCI

0 komentarzy do “Nie zwalczajmy zła kłamstwem – Kard. Dziwisz masonem?”

  1. Zdjęcie tego dokumentu (fałszywego czy prawdziwego) jest skanem z książki historyka Henryka Pająka pt. „Zakazana polskość św. Piusa X”. (str. 266). Jeżeli historyk zamieszcza takie coś w swojej książce to raczej nie podaje źródła tego dokumentu w postaci bolga inetrnetowego. Musi mieć pewność, że to co podaje jest prawdziwe. Nie czytałem niestety tej książki. Warto by było, aby Pan redaktor lub ktoś inny ją przeczytał i zweryfikował źródło dokumentu na które powołuje się Henryk Pająk.

  2. Ponieważ takie i podobne dokumenty krążą po Internecie, to po prostu przeanalizowałem treść. Jeżeli ten skan jest prawdziwy, to byłaby najgłupsza loża o jakiej słyszałem, a Dziwisz też nie grzeszyłby inteligencją, jeżeli się na to zgadzał.. Zresztą po co komuś w dzisiejszych czasach udowadniać przynależność do masonerii. Mentalność masońska wśród ludzi przerosła samych masonów. Zdziwiłbym się jeżeli on nie miałby powiązań masońskich, ale według mnie to nie dowód.

  3. głupia czy nie głupia ta loża a swoje robił – ks. Natanka ekskomunikował, ks. Kiersztynowi odmówił kapłańskiego pochówku, za PO robił niezłą czystkę księżom nie optującym za tym ugrupowaniem z pomocą niejakich braci Rasiów, cosa nostra by się mogła uczyć ktoś go nieźle podszkolił na wioskach na Podhalu aż takich rzeczy nie uczą, chyba jeszcze była fala samobójstw co lepszych księży w diecezji tarnowskiej, ale i w innych, niszczenie rozwijającego się kultu Rozalii Celakówny itp. kiedyś takie rzeczy robiono wprost przez SB-ctwo toteż nie musiał być masonem wystarczy, że współpracownikiem odpowiednio kiedyś wykierowanym

Odpowiedz