Przejdź do treści

Tylko Ty

Wśród zbłąkanych dusz
niewiernych ludzkich serc
zawsze jesteś Ty
Wśród naszych myśli złych
mrokach nocy też
zawsze jesteś Ty

Wpatrzeni we własne ja
tworzymy nowy świat
Brakuje miejsca w nim
na twojej Matki płacz

Mówią ze jesteś tylko Ty
wszystko wybaczasz nam
lecz kiedy przyjdzie czas
Powiesz im:

Nie znam was!

W żalu zanurzeni
pokutą smagani
czekamy na Ciebie
w pokornej modlitwie
oddajemy siebie

 

Arkadiusz

Tagi:

0 komentarzy do “Tylko Ty”

  1. Ninel dziękuje, że tu zaglądasz:) Najgorsza w życiu jest pustka, teraz odnalazłem Boga ale do odnalezienia ludzi to już prowadzi całkiem inna i długa droga. Jestem urodzonym opozycjonistą i do tego strasznie wyczulonym na fałsz i kłamstwa. Kiedyś przez krótki okres zajmowałem się polityką , teraz raczej byłbym posłem albo jakimś innym osłem ale znajomy redaktor gazety radził mi : idż dogadaj się z nimi masz swoje pięć minut, polityka to sztuka kompromisu.. i co ja zrobiłem poszyłem na spotkanie i zamiast się dogadać to poprowadziłem swoją drużynę do nieuchronnej lokalnej klęski ale za to zgodnie z moją zasada żadnych kompromisów z kłamstwem:)….ale uczę się pokory:)

  2. Właśnie sobie zdałam sprawę że czym innym jest interpretacja wiersza w szkole, co dziś mi się akurat przypomniało, a czym innym dzielenie się wrażeniami z autorem… Jakoś nie jestem tak odważna w tym właśnie przypadku :)… A wszystkie wiersze stąd już przeczytałam i chyba wiem dlaczego nie komentuję…To tak jak zaglądać przez dziurkę od klucza do czyichś myśli i uczuć, a potem je komentować… Nie mam śmiałości… Ale czytam te myśli i uczucia i czekam na następne:)))

  3. Nie mam trochę inne zdanie: ) Każdy piszący pragnie żeby odbiorca jakoś zareagował , żeby coś go poruszyło i nie chodzi tu tak naprawdę co autor miał na myśli, autor przedstawia często tylko swoje uczucie , myśli i być może po krótkim okresie zapomina co miał na myśli , o wartości utworu literackiego ( haha to trochę za wielkie słowa) świadczy jego zdolność poruszenia serc i nie ważne co ktoś tam zauważy jeżeli zauważył to już sukces 🙂

  4. Nie chodzi o recenzję i wypunktowanie, to prawda. I prawda że każdy widzi utwör przez swoje odczucia i doświadczenia. Ale to się nie wyklucza z tym co napisałam. Jeśli odnajduję swoje spojrzenie w czyimś wierszu, (a nie umiem go nazwać bo przecież nie jestem poetą) to jest dowód ze UTWÓR jest sukcesem:)))A o nieśmiałość reagowania pisałam bardziej ogólnie. Czytałam też inne wiersze, bardziej osobiste i przysięgam, że głównie przez wzgląd na siebie nie komentowałam. Bardzo poruszające!. Nie miałam śmiałości, bo przez tą dziurkę od klucza, jakim jest wiersz, można zajrzeć z obu stron…..;)

Odpowiedz