Przejdź do treści

Powrót do domu – wróżka

Siedem lat temu kolega namówił mnie na pójście do wróżki. Dokładnie nie pamiętam ale 6 możne 7 lat już minęło. To była jego siostra. Wspierał rodzinny biznes na pewno haha. W tym okresie wszystkie moje sprawy zawodowe postawiłem na ostrzu noża. Z tyłu przepaść a więc tylko do przodu ale tam też jak się później okazało była przepaść. Nie wydawał mi się to dobry pomysł ale co mi tam myślę sobie, psychicznie ją pokonam a może jednak coś pozytywnego usłyszę. Tocząc ciągłe wojny potrzebowałem paliwa napędowego.
Spotkanie niezbyt ciekawe ,  wróżka nie chciała ze mną rozmawiać za bardzo. W duchu myślałem sobie ,że przeraziła ją moja siła wewnętrzna . Może i tak było ale na koniec powiedziała coś pewnie i wyraźnie:
– Jesteś tak silny , że nawet siekiera cię nie zabije !

Co ona bredzi? Wyszedłem z jednej strony niezadowolony ale za to podniesiony na duchu. Moja siła jest niezniszczalna.
Nie potrafiłem zapomnieć o tej siekierze. Bardzo często o tym myślałem. Z biegiem lat doszedłem nawet do wniosku , że ktoś będzie chciał mnie zabić siekierą i to przeżyje, lecz widmo ataku jakimś toporem nie było przyjemne.

Ponad rok temu odbyłem spowiedź generalną. . w ramach pokuty miałem przeczytać fragment Ewangelii i odmówić modlitwy. Odmawiałem modlitwy ale ciągle coś mi mówiło , żebym zaczął od czytania Ewangelii. W końcu przerwałem  i pierwsze zdanie jakie zobaczyłem w Biblii :

  ” Już siekiera do korzenia drzew jest przyłożona. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone.”


Płacz tak płacz ja który nigdy nie płakałem! Wielki silny facet jak zrozumiał to krokodyle łzy płynęły strumieniami.
Bóg już siedem lat temu przygotował wszystko , żebym uwierzył bezgranicznie.
 
Arkadiusz

0 komentarzy do “Powrót do domu – wróżka”

Odpowiedz