Przejdź do treści

Takie skromne świadectwo

02 marzec 2018r

Skromne ale przepełnia mnie taka radość że mogę tylko powiedzieć Chwała Panu!!!
Powiedziałem Panie dzisiaj jadę zaraz i przyprowadzę do Ciebie mojego prawie trzyletniego wnuka. Mój wnuk to jest taki „rozbójnik” , że strach się bać, zresztą jak zajechałem po niego to właśnie był po małym wypadku rozbita warga:)
Zabrałem go , zrobiliśmy zakupy i ruszyliśmy do kościoła. Byłem w sumie zadowolony że nie będzie mszy św. ponieważ bałem się że nie poradzę sobie z nim. Weszliśmy i co widzę , w ławkach trochę wiernych i szykują się powoli do mszy św. ( wyjaśniam że mieszkam zagranicą)
Mój wnuczek spokojnie usiadł obok mnie i patrzył się na ołtarz .Powiedziałem mu że jak chce podejść bliżej to może iść. Nie wierzyłem że sam pójdzie. Poszedł. Stanął może metr przed ołtarzem i zamarł .
Stał i się patrzył.
Koło niego kręcili się ludzie.
Zmieniali ustawiali a on stał.
Podeszła do mnie starsza pani i mówi to jest niepojęte on już chyba z 10 minut stoi bez ruchu. W kościele było już może z 20 osób i wszyscy się na niego patrzyli z uśmiechem tak jakbyśmy wszyscy dostąpili jakieś niepojętej radości.
Nie widziałem jego twarzy i pomyślałem ,że może on się wstydzi czy boi ruszyć to już minęło ponad 15 minut .
Był uśmiechnięty wziął mnie za rękę i ruszyliśmy do wyjścia , ale zawołała nas starsza pani z Biblią i odczytała wnukowi chyba Błogosławieństwo byłem tak przejęty tym co się działo że nie dokładnie rozumiałem jej angielski.
Wykonała znak Krzyża.
Wnuczek cały czas się uśmiechał i był centralnym obiektem zainteresowania.
Przed wyjściem jeszcze dwie ciemnoskóre zakonnice musiały sobie z wnukiem pogadać. Wszyscy to wyczuli to było widać.
 
Arkadiusz

0 komentarzy do “Takie skromne świadectwo”

Odpowiedz